Strona główna/Aktualności/"LAURKI" - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Grączewskiej (..)

"LAURKI" - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Grączewskiej w Galerii Brama Wrocławska

15 Października 2021

Zapraszamy 22 października o godzinie 18.00 do Galerii Brama Wrocławska na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Grączewskiej "LAURKI".

plakat Laurki

Małgorzata Grączewska o wystawie

Jedni robią, bo muszą (inaczej się uduszą- cytując klasyka), inni komercyjnie, dla zysku. Ja tworzę żeby oddać bliskim trochę swojej miłości, przyjaźni, a czasem nieco niepokoju i tęsknoty. Myśląc o tej wystawie zrozumiałam, że wszystkie moje rysunki i grafiki są intencją, podobnie do tytułowych laurek, którymi chciałabym obdarowywać i opowiadać: nieco o sobie i o tych dookoła.

Na wystawie będą więc laurki dla przełomowych doświadczeń, inspirujących ludzi, rodziny, utraconych miłości, w końcu dla dzieciństwa w Oleśnicy, które dało mi wszelkie fundamenty ku temu, żeby bez zadęcia, udawanej pokory i wygórowanych ambicji, robić to, co umiem i nade wszystko - lubię.

Małgorzata Grączewska

urodziła się w 1988 r. w Oleśnicy. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i strategii kuratorskich na Uniwersytecie Artystycznym im. Abakanowicz w Poznaniu. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury we Wrocławiu, gdzie zajmowała się koordynacją projektów, w tym kuratorowaniem wystaw. Swoje prace prezentowała w Berlinie i we Wrocławiu. Obecnie związana z jest Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej, gdzie organizuje wystawy i prowadzi warsztaty kolażu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

 

"LAURKI" - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Grączewskiej w Galerii Brama Wrocławska

Podobne wiadomości:

do góry