Strona główna/Aktualności/Plenerowa wystawa fotografii "Uśmiech Świata" Elżbiety (..)

Plenerowa wystawa fotografii "Uśmiech Świata" Elżbiety Dzikowskiej

19 Maja 2023

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy Agata Szpiłyk zaprasza na plenerową wystawę fotografii "Uśmiech Świata" Elżbiety Dzikowskiej.

dzikowska

 

kolaż

 

Najpiękniejsze uśmiechy świata zawitały do Oleśnicy!  

W dniach 15 maja - 05 czerwca 2023, na ogrodzeniu oraz w pobliżu budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy prezentujemy plenerową wystawę fotografii „Uśmiech Świata” cenionej podróżniczki - Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu już lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia, zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.  

Sztuka fotograficzna znanej podróżniczki skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością oraz szacunkiem dla innych od nas ludzi.   

Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech Świata” pisał: „(...) Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię.(...).”

Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym.  

Spotkanie z fotografią w tak pozytywny sposób ukazującą świat, niesie, oprócz walorów artystycznych, ważne przesłanie uwrażliwienia społeczeństwa na sprawy różnorodności kulturowej, tolerancji i pokoju i uświadamia nam wszystkim niezwykłą wartość jaką jest drugi człowiek.   

 

Podobne wiadomości:

do góry