Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy Joanny Krajewskiej "Na kilku poziomach"

Wernisaż wystawy Joanny Krajewskiej "Na kilku poziomach"

1 Lutego 2022

Zapraszamy 19 lutego (sobota) o godzinie 16.00 do Galerii Brama Wrocławska na wernisaż wystawy Joanny Krajewskiej "Na kilku poziomach".
Wystawa będzie czynna do 22 kwietnia 2022 rok w godzinach otwarcia Galerii - w czwartki i soboty w godzinach 11.00-15.00.

 

plakat Krajewska

JOANNA KRAJEWSKA

Wrocławianka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, gdzie obroniła również pracę doktorską badając procesy globalizacji w architekturze (2014), a także absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego (2019).

Po studiach architektonicznych zaczęła rozwijać własny styl rysunku tuszem.
W swojej twórczości często przywołuje tematy baśniowe i elementy folkloru. W latach 2012-2015 współpracowała z miesięcznikiem kulturalno-publicystycznym "Kontrast" tworząc ilustracje prasowe. Swoje prace pokazywała dotychczas na kilku wystawach indywidualnych we Wrocławiu oraz w Krakowie.

Na co dzień zajmuje się architekturą − od strony praktycznej i teoretycznej, od niedawna także w zakresie antropologii architektury. Pracuje na stanowisku badawczo-dydaktycznym na Politechnice Wrocławskiej.

OPIS WYSTAWY "NA KILKU POZIOMACH"

Prezentowane prace, wykonane głównie techniką rysunku tuszem, powstawały od 2008 roku. Traktowane przez autorkę jako graficzne zapiski osobistych refleksji lub skrawki wyłonione z podświadomości, nie tworzą spójnej opowieści. Każda z nich to odrębna historia, której początków można szukać we wspomnieniach lub emocjach, a interpretować − na kilku poziomach. Nieraz, niczym w kolażowej wycinance, Joanna Krajewska zestawia ze sobą zapamiętane szczegóły z elementami świata fantazji, z upodobaniem pochylając się nad każdym z nich. Spoiwem powstałych prac jest wrażliwość artystki. Wnikliwemu odbiorcy pozostawia ona na drodze tropy, którymi można podążać.

Podobne wiadomości:

do góry