Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy ,,Medale okolicznościowe" z kolekcji (..)

Wernisaż wystawy ,,Medale okolicznościowe" z kolekcji Jerzego Ryglickiego

9 Maja 2024

Zapraszamy na wernisaż wystawy ,,Medale okolicznościowe" z kolekcji Jerzego Ryglickiego, który odbędzie się 18.05.2024 o godz. 16.00 w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Oleśnicy.

plakat na wernisaż wystawy ,,Medale okolicznościowe

Informacja o wystawie

Prezentowane na wystawie medale okolicznościowe pochodzą z kolekcji, która budowana jest od około 5 lat. Oprócz medali, Jerzy Ryglicki przede wszystkim kolekcjonuje miniaturowe samochody strażackie z XX w., znaczki pocztowe o tematyce pożarniczej oraz z rajdów turystycznych, płyty CD muzyki polskiej, europejskiej i światowej, a także mapy i książki z okresu II wojny światowej.


Jerzy Ryglicki - urodzony w Strzelinie w rodzinie strażackiej. Służbę rozpoczął w 1971 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, gdzie pracował do 1980 r. Do 1992 r. pracował w Hutmenie S.A. we Wrocławiu na samodzielnym stanowisku, a następnie w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Służył tu do momentu przejścia na emeryturę, czyli do 31 grudnia 2006 r. W latach 60 i 70 drużynowy harcerski o specjalności pożarniczej. Interesuje się pieszą turystyką górską. Z żoną Alicją ma dwójkę dzieci - córkę i syna, a także wnuczkę i czterech wnuków.

Podobne wiadomości:

do góry