Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy malarstwa "Kamienne ogrody" Jarosława (..)

Wernisaż wystawy malarstwa "Kamienne ogrody" Jarosława Kiełbasiewicza

16 Września 2022

Zapraszamy 17 września 2022 o godzinie 17.00 do Galerii MOKiS na wernisaż wystawy malarstwa "Kamienne ogrody" Jarosława Kiełbasiewicza.
Wydarzenie odbywa się w ramach XXV DNI EUROPY w OLEŚNICY.

plakat Kiełbasiewicz

Jarosław Kiełbasiewicz

Rocznik 1975. Urodzony w Wągrowcu. Od kilkunastu lat mieszka w Oleśnicy. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu na kierunku Wystawiennictwo (1995) oraz Studium Menadżerów Kultury w Poznaniu (1996). Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej (2001).

Kamienne Ogrody

Malarstwo jest dla mnie swoistą podróżą poprzez czas i miejsca ulubione, z którymi związane są czasami odległe „złote gwoździe” wspomnień, miejsca kojarzące się z konkretnymi wydarzeniami czy osobami. Pośród tematów podejmowanych przeze mnie na drodze malarskich poszukiwań, tym który powraca nieustannie jest architektura, która często całkowicie dominuje na płaszczyźnie obrazu.

Cykl "Kamienne Ogrody" jest dążeniem do wizualnego oddania wrażenia swego rodzaju delikatności i ulotności mocno przecież osadzonych w przestrzeni obiektów, na uchwyceniu majestatyczności i niepowtarzalności odwiedzanych miejsc. Architektura, która oddziałuje na mnie poprzez swoją materialność i wszechobecność, w zamierzeniu, na płótnie ma zostać choć delikatnie oderwana od swej rzeczywistości. Nierzadko borykam się z określeniem cienkiej wydaje się granicy pomiędzy namacalną materialnością bryły budynku, a jej ulotnym, malarskim alter ego. Szybkimi pociągnięciami pędzla, nieustanną grą światła z cieniem i mocnymi kontrastami nakreślam rzeczywistość obrazu. Katedry, kamienice, ratusze, pałace i zamki stają się dla mnie "Kamiennymi Ogrodami" miast, krajobrazu, przestrzeni.

Podobne wiadomości:

do góry