Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy prac absolwentów Malarstwa Podyplomowego (..)

Wernisaż wystawy prac absolwentów Malarstwa Podyplomowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesor Anny Marii Kramm

18 Marca 2024

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac absolwentów Malarstwa Podyplomowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesor Anny Marii Kramm - Doroty Jednoróg, Miry Sauć i Błażeja Organisty pt. ,,W innym miejscu", który odbędzie się 23 marca 2024 o godz. 18.00 w Galerii Brama Wrocławska.

Plakat informacyjny

Wystawa absolwentów Malarstwa Podyplomowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesor Anny Marii Kramm.

Najnowsze prace artystów osadzone w szerokim kontekście pejzażu, zabierają widza w symboliczną podróż do osobistych miejsc i przestrzeni ich malarskiej, ale również realnej podróży.
Cechą wspólną prezentowanych prac jest ich abstrakcyjna kompozycja, wrażliwość na materię malarską oraz obszary artystycznych poszukiwań. To, co je różnicuje to gest, stylistyka oraz synteza malarska symbolizująca alchemię miejsca, jako celu i drogi do celu. Artyści wyrażają swoją prawdę zniuansowanym językiem, zachęcając odbiorcę do podjęcia tej wędrówki, w której sami podążają. Nie szkodzi, jeśli spotkamy się w innym miejscu.

Kuratorki wystawy: Sylwia Mucha, Agnieszka Semaniszyn-Konat

Podobne wiadomości:

do góry