Strona główna/Aktualności/Wernisaż wystawy ,,zaŚwiaty"

Wernisaż wystawy ,,zaŚwiaty"

9 Maja 2024

Razem z Ciemną Stroną Sztuki zapraszamy na wernisaż wystawy prac malarstwa, rzeźby, rysunku, fotografii - ,,zaŚwiaty", który odbędzie się 18 maja 2024 o godz. 17.00 w Galerii MOKiS. Wernisaż odbywa się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Oleśnicy.

plakat na wernisaż wystawy zaŚwiaty

,,zaŚwiaty"

To piąta edycja wystaw, osób związanych ze stroną Ciemna Strona Sztuki. Wystawa opiera się na przewijającym przez historię sztuki motywie Zaświatów, który stał się jednym z głównych składowych i rozpoznawalnych założeń Romantyzmu i Symbolizmu. Podobnie jak sny, marzenia otwierające drogę do kreowania innych, nierealnych światów, tak też wyrastające z nich wizje zaświatów, stanowią wrota do innego wymiaru. Pozwalają przekraczać granice realnie nieprzekraczalne, sięgnąć do obszarów odległych i niedostępnych, a za sprawą wolnej wyobraźni kojarzyć z sobą to, co w empirycznym doznawaniu jest od siebie bardzo odległe, czyli przestawienie świata za pomocą uczuć, intuicji, wyobraźni powiązanych z mistycyzmem.

Swoje prace zaprezentują:

Anna Pietruś-Bral, Joanna Sztyrak, Katarzyna Spychalska, Katarzyna Wieczorek, Diana Żarów, Monika Krzymińska-Śluborska, Pamela Jaworska, Paulina Wiewióra, Justyna Koziczak, Paulina Nadia Weremczuk/ Dominik Kuryga, Igor Panchuk, Paweł Sadowski, Łukasz Milak-Kalinowski, Jacek Szleszyński, Wojtek Malicki, Grzegorz Rombel, Piotr Małysz, Arkadiusz Danovski, Mateusz Tokarski, Piotr Baćko, Krzysztof Polaczenko, Krzysztof Płonka, Grzegorz Kochaniec, Rafał Krzemiński, Marcin Michalewicz, Krzysztof Iwin, Piotr Kiełbiński, Rafał Hader, Paweł Miksiewicz, Michał Piotr Barfrog

Podobne wiadomości:

do góry