Strona główna/Aktualności/Wystawa "Zaproszenie na bal maskowy" autorstwa Joanny (..)

Wystawa "Zaproszenie na bal maskowy" autorstwa Joanny Tumiłowicz

5 Stycznia 2024

Zapraszamy do Galerii MOKiS, gdzie 13 stycznia 2024 o godz.16.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Zaproszenie na bal maskowy" autorstwa Joanny Tumiłowicz.

 Plakat informacyjny

Joanna Tumiłowicz

Zdobyła wykształcenie matematyczne oraz muzyczne i w każdej z tych dziedzin posiada spory dorobek zawodowy. M.in. przez 18 lat pracowała w Filharmonii Narodowej. W 2013 roku dołączyła do tego dyplom magistra na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta, Pracowni Projektowania Książki i Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego oraz aneks w Pracowni Struktur Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, a w 2020 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuki. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jest dwukrotną laureatką konkursu Grafika Warszawska, znalazła się też w gronie finalistów konkursu Nagroda Artystyczna Siemensa 2013. Jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Rosji, Japonii i we Włoszech.  Specjalizuje się w tradycyjnych technikach druku: linoryt, sucha igła, akwaforta, akwatinta, kolografia, miękki werniks, litografia, sitodruk. Uprawia rysunek, malarstwo, haft i dzianinę artystyczną oraz fotografię. Jest także recenzentem muzycznym.

Dama z gronostajem przybyła do Oleśnicy

Jak przygotowała się na bal karnawałowy słynna Dama z gronostajem, zwana też Damą z łasiczką? Mamy dla niej odpowiednie nakrycie głowy i ... Podobnie przybywa do Oleśnicy Stańczyk z obrazu Jana Matejki. Spotkamy też Witkacego z małżonką i Tamarę Łempicką  w jej ulubionym samochodzie. Są królowie i książęta, a nawet papież i inni, a wszyscy wybierają się na bal karnawałowy w Polsce.

Wydarzenie artystyczne związane z najsłynniejszymi obrazami w historii malarstwa od XV wieku do współczesności. Zapraszamy do oglądania i zabawy w MOKiS w Oleśnicy.  Artystka - plastyk Joanna Tumiłowicz chce was zaskoczyć i trochę rozbawić.

 

plakat zaproszenie

Podobne wiadomości:

do góry