Strona główna/Aktualności/Wystawa plakatów proekologicznych autorstwa Andrzeja (..)

Wystawa plakatów proekologicznych autorstwa Andrzeja Pągowskiego

15 Kwietnia 2021

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy na Pl. Zwycięstwa gdzie będzie można zobaczyć wystawę plakatów proekologicznych autorstwa Andrzeja Pągowskiego ofiarowanych Fundacji Nasza Ziemia.

Jest to wyjątkowa wystawa plakatów autorstwa wybitnego polskiego artysty Andrzeja Pągowskiego, które na przestrzeni 25 lat przygotował non profit dla Fundacji Nasza Ziemia. Każdy z plakatów to unikatowe i wartościowe artystycznie dzieło - ekologiczna lekcja, która trafia w samo sedno ekologicznego problemu współczesnego świata.

Wystawa będzie dostępna od 22.04.-30.06.2021.

 

Andrzej Pągowski

Absolwent poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Autor ponad 1500 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uprawia malarstwo.

Był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism, najdłużej polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych, między innymi w Konkursie The Hollywood Reporter w Los Angeles (Nagroda The Best of Show, sześć razy złoty medal, kilka srebrnych, brązowych, wyróżnienia) oraz Chicago International Film Festival (Nagroda Srebrnego Hugona i wiele innych).

Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego plakaty znajdują się między innymi w zbiorach Museum of Modern Art (MoMA) w Nowym Jorku i San Francisco oraz w Centrum Pompidou w Paryżu, Stripped House Museum of Art w Tokio, Circulo de Bellans Artes w Madrycie, Poster Museum w Lahti, Muzeum Plakatu w Warszawie. W Muzeum Kinematografii w Łodzi znajduje się ponad 200 plakatów filmowych Pągowskiego. MoMA umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.

Angażuje się w akcje społeczne. Jest autorem kilkudziesięciu plakatów prozdrowotnych, głównie antynikotynowych. Od 1994 roku dla Fundacji Nasza Ziemia przygotował projekty plakatów dla Akcji Sprzątanie świata-Polska oraz projekty plakatów ekologicznych programów edukacyjnych.

wystawa plakatów

 

Wystawa plakatów proekologicznych autorstwa Andrzeja Pągowskiego

Wyjątkowa wystawa plakatów autorstwa wybitnego polskiego artysty Andrzeja Pągowskiego, które na przestrzeni 25 lat przygotował non profit dla Fundacji Nasza Ziemia. Każdy z plakatów to unikatowe i wartościowe artystycznie dzieło - ekologiczna lekcja, która trafia w samo sedno ekologicznego problemu współczesnego świata.

Wystawa będzie dostępna od 22.04.-30.06.2021.

Podobne wiadomości:

do góry