Strona główna/Aktualności/Bezpłatne warsztaty komiksu i mangi dla młodzieży - (..)

Bezpłatne warsztaty komiksu i mangi dla młodzieży - warsztaty online!

23 Października 2020

Z uwagi na aktualne obostrzenia sanitarne - warsztaty odbędą się online!

Zapraszamy młodzież od 12 lat na warsztaty komiksu i mangi!
Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularze online, które znajdują się poniżej w opisie warsztatu. Zapisy potrwają do 3 listopada albo do wyczerpania się miejsc.

Warsztaty komiksu

Codziennie zdarza sie nam dużo zabawnych lub zastanawiających zdarzeń. Dużo łatwiej opowiedzieć o nich za pomocą komiksu. Na warsztatach uczestnicy poznają techniki zawodowych rysowników komiksu i nauczą się je stosować.

Warsztaty odbędą się 6 listopada w godz. 16.00-18.00.

Uwaga! Zajęcia odbędą się online!

Opis warsztatu:

W części teoretycznej prowadzący omówi zasady tworzenia bohatera i pokaże jak od prawdziwego lub fantastycznego wydarzenia przejść do poważnego problemu, z którym się zmierzy bohater opowieści.

Czym różni się krótka opowieść lub żart sytuacyjny od rozbudowanej fabuły? W trakcie warsztatu uczestnicy skonstruują plan, scenorys i w końcu gotową planszę komiksu w pełni profesjonalnymi metodami.

Prezentacja obejmie przykładowe komiksy z Garfieldem czy Fistaszkami, środki wyrazu, przykłady różnego kadrowania i wykorzystania onomatopei komiksowych.

Prowadzący rysuje na żywo przykładowy komiks i indywidualnie pracuje z każdym z uczestników w części praktycznej.

plakat komiks online

Warsztaty mangi

Manga i Anime, czyli komu Myszka Miki oddała duże oczy? Tajniki komiksu japońskiego. Uczestnicy poznają dzieje komiksu japońskiego oraz przyczyny jego popularności na świecie, a przede wszystkim nauczą się tworzyć mangową postać oraz rysować komiks "po japońsku".

Warsztaty odbędą się 6 listopada w godz. 18.15-20.15.

Uwaga! Zajęcia odbędą się online!

Opis warsztatu

Japońskie komiksy i filmy animowane podbiły świat. Państwem, w którym komiksy czyta każdy bez względu na wiek jest właśnie Japonia. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, skąd wzięły się mangowe opowieści i skąd pomysł na duże oczy, historie o wielkich robotach, fantastyczne krainy i zwykłe codzienne, pełne ciepła opowieści.

Uczestnicy poznają sposoby na budowanie mangowych postaci oraz techniki stosowane w tworzeniu komiksów w Japonii.

plakat manga online

Prowadzący

Warsztaty poprowadzi SZYMON TELUK - rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego.

Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”.

Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok. 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich
udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy.

Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.

Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta, rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.

Podobne wiadomości:

do góry