Strona główna/Aktualności/Festiwal Szekspirowski w Gdańsku - oleśnicki akcent!

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku - oleśnicki akcent!

19 Listopada 2020

Zapraszamy 20-28 listopada do udziału online w Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, który ma swój oleśnicki akcent - nasza sala widowiskowa MOKiS jest scenerią spektaklu „Po Otellu”!

O Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku

Festiwal Szekspirowski w Gdańsku trwający od 20 do 28 listopada to najlepsze szekspirowskie spektakle, najwybitniejsi twórcy teatru z całego świata, sztuka na najwyższym poziomie! Wszystkie wydarzenia można obejrzeć bezpłatnie bez wychodzenia z domu! Wystarczy założyć konto na platformie VOD Festiwalu.

Fot. J. Kalafut

Oleśnicki akcent Festiwalu

Szczególnie polecamy Wam spektakl „Po Otellu”, którego twórcy - Anna Rakowska i Piotr Misztela - współpracowali z nami przy nagraniu. Scenerią tego spektaklu była bowiem nasza Sala widowiskowa MOKiS!

Anna Rakowska od ponad 3 lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży przy MOKiS-ie i jest założycielką grupy Teatr Paradoks, która w tym roku przygotowała np. spektakl „Otello online” w formie video-performance.

plakat Po Otellu

"Po Otellu" - zobacz i zagłosuj!

Koncepcję, scenariusz i wykonanie spektaklu przygotowali artyści Teatru Strefa Otwarta: aktorzy - Anna Rakowska i Piotr Misztela.

Spektakl można obejrzeć od 24 listopada od godz. 17.00 do 26 listopada do godz. 17.00 na platformie VOD Festiwalu.

"Po Otellu" startuje w konkursie SzekspirOFF organizowanym przy Festiwalu Szekspirowskim i publiczność może na niego głosować! Głosuj!

Obejrzyj spektakl!

fot. J. Kalafut

Opis spektaklu:

Spotkanie Otella i Desdemony odbywa się w zaświatach, to podróż przez piekło ponownego powrotu do przeszłych wydarzeń, uświadomienia sobie ogromu wyrządzonego cierpienia, poczucia winy, to analiza mechanizmów działania zła, jego powolnego przenikania do życia Otella. Bohaterowie odgrywają między sobą teatr okrucieństwa, budują coś w rodzaju psychodramy, by przez ponowne wcielenie się w role i sytuacje, podjąć próbę choć częściowego zrozumienia okrucieństwa, które się wydarzyło.

Podobne wiadomości:

do góry