Strona główna/Nasza działalność/MOKiS online/"Szekspir na trawie" - projekt teatralny online

"Szekspir na trawie" - projekt teatralny online

grafika szekspir na trawie

Projekt "Szekspir na trawie"

W kwietniu 2020 wystartował teatralny projekt „SZEKSPIR NA TRAWIE”, który jest kontynuacją warsztatów aktorskich dla młodzieży prowadzonych przez Annę Rakowską już od 3 lat w naszej instytucji.

Uczestnicy w ramach zajęć stacjonarnych przygotowywali dwa spektakle: jeden oparty na powieści „Panna NIKT” Tomasza Tryzny, drugi - na „Otellu” Szekspira. Kontynuacją zajęć są indywidualnie spotkania online z instruktorką, w trakcie których młodzi aktorzy przygotowują monologi do swoich spektakli.  

Monologi zostaną nagrane w naturalnej scenografii, czyli jak głosi tytuł projektu „na trawie”. Szekspir większość swoich sztuk pokazywał pod gołym niebem, bo przypomnijmy - teatr elżbietański był teatrem niezadaszonym.

Nagrania monologów zostaną zmontowane w formie dwóch video-performance: "Panna Nikt" i „Otello na trawie”, których premiery planujemy na przełomie czerwca i lipca na kanale Youtube MOKiS w Oleśnicy.

W ramach projektu zaprosimy Was na 3 premiery:

  • 28 czerwca - premiera online na kanale YouTube video-performance opartego na "Pannie Nikt" Tomasza Tryzny
  • 4 lipca - premiera online na kanale YouTube video-performance "Otello na trawie" Szekspira w wykonaniu Teatru Paradoks
  • 12 lipca - premiera stacjonarna spektaklu "Otello" Szekspira w wykonaniu Teatru Paradoks
do góry