Strona główna/Nasza działalność/Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych SKWEREK

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych SKWEREK

Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych SKWEREK

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Wędrownych Teatrów Lalkowych „Skwerek” odbył się w 2009 roku i od samego początku miejscem działań artystów i animatorów były parki, skwerki i place zabaw w obrębie naszego miasta. 

Festiwal wyrósł z działań podwórkowych Teatru Odnalezionego i Wędrownego Jarmarku Bajek, które odbywały się wcześniej w przestrzeni naszego miasta. Stowarzyszenie Akademia Wyobraźni - Program Działań Teatralnych, które od samego początku współtworzy festiwal, zaprasza co roku do Oleśnicy uznanych lalkarzy z Polski i za granicy (m.in. Czech, Niemiec). 

Oleśnickie parki i skwerki, głównie te na przedmieściach, z dala od centrum stają się przestrzenią warsztatową i sceniczną, która staje się sposobem na odczarowanie wakacyjnej nudy pod blokiem, nudy wakacji bez wyjazdów.

Festiwal od początku przyciągał sporą publiczność i każdy park, skwerek czy plac zabaw ma swoich stałych i wiernych odbiorców.

Skwerek to doskonała rozrywka, spora dawka śmiechu, refleksji, zabaw integracyjnych i ruchowych, czasami też delikatnego, bajkowego i baśniowego strachu i zgrozy, ale też znakomita, nienachalna edukacja kulturalna.

do góry