Strona główna/Nasza działalność/Koncerty z cyklu "Oleśniczanie dla Oleśniczan"

Koncerty z cyklu "Oleśniczanie dla Oleśniczan"

Koncerty z cyklu "Oleśniczanie dla Oleśniczan" 

Oleśnica to miasto wielu muzyków reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne i pokolenia. Koncerty w ramach cyklu „Oleśniczanie dla Oleśniczan” inicjowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy wspierają lokalnych artystów.

W Oleśnicy prężnie funkcjonuje wiele instytucji i prywatnych podmiotów, które kształcą i inspirują do muzycznego rozwoju mieszkańców naszego miasta: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. F. Chopina, Społeczne Ognisko Muzyczne, koła wokalne przy innych instytucjach, prywatne pracownie wokalne, prywatne kluby muzycznych, w których prowadzona jest działalność instruktorska, jak również organizowane są koncerty, przeglądy i konkursy.

Koncerty w ramach cyklu „Oleśniczanie dla Oleśniczan” inicjowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy wspierają lokalnych artystów, którzy mają możliwość zagrać w różnych sceneriach (sala widowiskowa, plener) i przy różnych okazjach.

Promocja ich twórczości, możliwość spotkania z publicznością, umożliwienie spotkania mieszkańcom z rodzimymi artystami i ich twórczością to ważna dla MOKiS w Oleśnicy misja.

do góry