Strona główna/Aktualności/KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA - spektakl teatralny online (..)

KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA - spektakl teatralny online "Po Otellu"

8 Grudnia 2020

W ramach naszej akcji KULTURALNE PREZENTY NA ŚWIĘTA zapraszamy Was na spektakl teatralny "Po Otellu", który można zobaczyć online na naszym kanale YouTube.

Spektakl powstał w kooperacji z nami. Użyczyliśmy artystom - Annie Rakowskiej i Piotrowi Miszteli - przestrzeni naszej sali widowiskowej, która stała się scenerią spektaklu.

plakat Po Otellu

Informacje o spektaklu

Spektakl został nagrany i miał swoją premierę w ramach konkursu SzekspirOFF przy tegorocznym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, o którym pisaliśmy już szerzej.

Koncepcję, scenariusz i wykonanie spektaklu przygotowali artyści Teatru Strefa Otwarta: aktorzy - Anna Rakowska i Piotr Misztela.

Spotkanie Otella i Desdemony odbywa się w zaświatach, to podróż przez piekło ponownego powrotu do przeszłych wydarzeń, uświadomienia sobie ogromu wyrządzonego cierpienia, poczucia winy, to analiza mechanizmów działania zła, jego powolnego przenikania do życia Otella. Bohaterowie odgrywają między sobą teatr okrucieństwa, budują coś w rodzaju psychodramy, by przez ponowne wcielenie się w role i sytuacje, podjąć próbę choć częściowego zrozumienia okrucieństwa, które się wydarzyło.

Jak rozpakować nasz prezent?

  • spektakl można obejrzeć od 11 grudnia od godz. 18.00 do 13 grudnia do godz. 20.00.

Prezent dodatkowy

A jeśli podoba Wam się nasz prezent, to zapraszamy do obejrzenia spektaklu "Otello online" w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy Teatr Paradoks, który powstał w ramach realizacji projektu "Szekspir na trawie".

Podobne wiadomości:

do góry