Strona główna/Aktualności/#KulturaToLudzie - Ewelina Ciszewska

#KulturaToLudzie - Ewelina Ciszewska

11 Marca 2021

Kultura To Ludzie - grafika

#Kultura To Ludzie

Dzisiaj kolejna odsłona naszego cyklu #KulturaToLudzie, w którym przybliżamy Wam Artystów i Artystki związane z Oleśnicą.

Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Ewelina Ciszewska - dziekan Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, współtwórczyni Teatru Sztuk.

KTL cytat

Ewelina Ciszewska

Ewelina Ciszewska foto 1

NA POCZĄTKU BYŁO...

na początku był ruch. Próby przebicia się ze słowem zawsze kończyły się i tak jakimś zawieszeniem. Zawsze w ruchu i w bezruchu upatrywałam siły.

Ewelina Ciszewska foto2

NAJBARDZIEJ ZAPAMIĘTAM...

pierwszy moment spełnienia, przekroczenia i dotknięcia innego wymiaru siebie podczas próby, bez publiczności, bez reflektorów i fajerwerków, jakby po cichu. Wejście w postać, uruchomienie mechanizmów dla mnie zupełnie obcych: cudzego myślenia, innej niż moja motywacji, innego gestu, który z minuty na minutę staje się moim. Ten balans na granicy światów zapiera dech w piersiach. To zawód niezwykle pociągający. Wiele tu rzeczy i momentów jest pierwszych. Niemal wszystkie chce się pamiętać.

Ewelina Ciszewska foto3

NAJBARDZIEJ DUMNA JESTEM Z...

Dobrze jest robić w życiu to, co się kocha.

Ewelina Ciszewska foto4

OSTATNI ROK BYŁ DLA MNIE...

wyzwaniem pod każdym względem. To rok trudny dla sztuki i ważny społecznie. To rok odwagi i podejmowania decyzji. Nieustannie, codziennie, kilka razy dziennie. Objęłam funkcję dziekanki w Akademii Sztuk Teatralnych. Odkrywanie siebie i przyglądanie się sobie w tych okolicznościach niesie wiele emocji. Odsunęłam plany artystyczne na bok. Ale i tak było dynamicznie, stresująco i fascynująco.
Z potrzeby odreagowania odkryłam dla siebie las.

Ewelina Ciszewska - foto5

PRZEDE MNĄ (PLANY ROZWOJOWE)...

postpandemiczna potrzeba, żeby coś wreszcie zrobić. W Teatrze Sztuk mamy wiele planów. Nowy spektakl, nowe scenariusze, nowi ludzie. Niech się dzieje nowe. Do zobaczenia w teatrze!

Ewelina Ciszewska - foto6

Więcej informacji o Artystce

Podobne wiadomości:

do góry