Strona główna/Aktualności/Nasza wystawa o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim podbija (..)

Nasza wystawa o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim podbija Warszawę!

17 Czerwca 2021

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wystawa "Krzysztof Kamil Baczyński - 100-lecie urodzin", którą nasz pracownik Rafał Wojtczak przygotował w ramach tegorocznych obchodów 100. urodzin poety, została zaprezentowana w LVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Warszawie.

W tym roku przypadła setna rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych polskich poetów, najwybitniejszego tzw. Pokolenia Kolumbów, pokolenia, którego wejście w dorosłość przypadło na czas II wojny światowej, poety, którego losy odzwierciedlają tragiczny los tej generacji.
22 stycznia 1921 r. urodził się Krzysztof Kamil Baczyński - poeta, ilustrator, żołnierz, harcerz. W związku z tą roczniczą Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W dniu setnej różnicy w Oleśnicy przed naszą siedzibą przy ul. Kochanowskiego odsłoniliśmy wystawę pt. „Krzysztof Kamil Baczyński” na której zaprezentowaliśmy twórczość poety - wiersze oraz towarzyszące im ilustracje z tomiku „w żalu najczystszym”.

Po prezentacji wystawy naszego autorstwa w Oleśnicy, została ona odsłonięta na terenie LVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na Powiślu w Warszawie przy ul. Górnośląskiej 31.

Okazją jest nie tylko Rok Baczyńskiego, ale również jubileusz trzydziestolecia szkoły.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza wystawa została zaprezentowana w stolicy, zwłaszcza, że placówka edukacyjna mieści się na Powiślu, dzielnicy, w której Baczyński mieszkał, zdał maturę - III Liceum im. Stefana Batorego oraz wziął ślub w czasie Powstania warszawskiego.
Informację o ekspozycji naszej wystawy w stolicy można znaleźć na stronie szkoły oraz na Facebooku Głos Baczyńskiego - Warszawa.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które znajdą lub znajdują się w Warszawie do obejrzenia wystawy z Oleśnicy w stolicy, która jest zamocowana na ogrodzeniu LVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na Powiślu w Warszawie. To jedno z najważniejszych miejsc w stolicy, w którym odbywają się uroczystości i wydarzenia związane z jubileuszem urodzin poety.

Baczyński1

Podobne wiadomości:

do góry