Strona główna/Nasza działalność/Współpraca/Współpraca okazjonalna/Teatr MIGRO - spektakl plenerowy "Echa pamięci" (2022)

Teatr MIGRO - spektakl plenerowy "Echa pamięci" (2022)

17 września 2022 w ramach XXV DNI EUROPY w Rynku odbył się spektakl plenerowy "Echa pamięci" w wykonaniu Teatru Migro. Po spektaklu odbyło się spotkanie z mieszkańcami Oleśnicy na temat doświadczenia migracji.
Spektakl prezentowany był w ramach projektu „Wędrowanie. Echa pamięci” dofinansowanego ze środków MKDiN w ramach programu NCK „Kultura Interwencje. Edycja 2022”, którego Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy był partnerem.

plakat Migro

INFORMACJA O SPEKTAKLU

Spektakl bez słów, inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”, jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Narratorem przedstawienia jest muzyka - wspaniałe utwory instrumentalne i pieśni śpiewane na żywo przez aktorów.

Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości i wyznań, do świata Kresów Wschodnich sprzed wojny i do czasów powojennych. Opowiemy o migracji, przesiedleniach, o tym, co do niedawna wydawało się przeszłością. Przeszłością, która niestety wróciła do nas z całą swoją siłą.

Ruch sceniczny, autorstwa Natalii Iwaniec, przeprowadzi nas przez tę podróż za pomocą techniki Gaga, unikatowego języka ruchowego opracowanego przez Ohada Naharina.

Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

  • Reżyseria, scenariusz, wybór muzyki: Monika Kozłowska
  • Choreografia: Natalia Iwaniec
  • Scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
  • Wykonawcy: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech/Aleksander Kopański, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Premiera spektaklu odbyła się: 13 listopada 2021

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska.

TEATR MIGRO

Teatr Migro powstał w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi.

Sceną Teatru Migro są ulice, place, skwery małych miasteczek i dużych miast. W przedstawieniach teatru nie ma słów: jest gest, taniec, mimika, a więc język teatru czytelny dla każdego widza. Nazwa „Migro” odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych, ale podkreśla także tematykę, którą zainteresowani są artyści teatru: temat migrujących społeczności, przypadkowych spotkań w naszej codziennej drodze.

Wstęp wolny.

Trailer spektaklu "Echa pamięci"

„Echa" Teatr Migro from Teatr Migro on Vimeo.

Galeria zdjęć z wydarzenia

XXV DNI EUROPY - spektakl "Echa pamięci" Teatru MIGRO

17 września 2022 w ramach DNI EUROPY odbył się spektakl plenerowy "Echa pamięci" w wykonaniu Teatru MIGRO.

do góry