Zespół BLACKBERRY BROTHERS

Blackberry Brothers - foto zespołu

Blackberry Brothers

Blackberry Brothers pojawili się na polskiej scenie blues-rockowej w maju 2018 roku, kiedy to ukazała się ich debiutancka płyta "Old Soul".

Niemniej jednak, zanim zespół, którego nazwa pochodzi od nazwiska braci Jeżynów, trafił do szerszej świadomości fanów, dojrzewał w oleśnickich garażach, dzieląc się swoimi postępami podczas lokalnych koncertów w Cafe Sputnik, czy podczas większych imprez takich jak Dni Oleśnicy, Oleśnica Rock Festival oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wydany z pasji oraz miłości do rocka i bluesa lat 60. i 70. album spotkał się z niesłychanie pozytywnym przyjęciem wśród krytyków i publiczności, czego dowodem są przyznane wyróżnienia ogólnopolskiego kwartalnika "Twój Blues" za 2018 rok w kategoriach Odkrycie Roku (1. miejsce), Płyta Roku (2. miejsce) oraz Zespół Roku (3. miejsce).

Blackberry Brothers - okładka płyty

Od tego czasu Blackberry Brothers zdążyli zaprezentować się zarówno w kraju, jak i zagranicą na takich imprezach jak: Bluestracje, Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues Alive, Muzyczna Jesień, Southern Rock nad Wkrą, Stetson & Bourbon Festival, Blues Bazar czy na dużej scenie Rawa Blues Festivalu.

Oprócz twórczości autorskiej zespół w swoim repertuarze także czerpie z dokonań takich artystów jak The Beatles, The Allman Brothers Band, Tom Petty & The Heartbreakers, The Black Crowes, The Band czy Neil Young.

W roku 2021 grupa koncentruje swoje siły na przygotowaniu materiału na nową płytę inspirowaną współczesnym brzmieniem Nashville, Americaną i alternative country, oraz amerykańskimi jam-bandami.

Skład zespołu:

  • Bartek Jeżyna - gitary
  • Hubert Kot - bas
  • Jakub Jeżyna - gitary
  • Mat Polański - wokal
  • Tomek ‘Burza’ Burzyński - bębny

Więcej o zespole

Facebook

Instagram

Bandcamp

Kanał YouTube

do góry