Zespół SIN

zdjęcie SIN

SIN

SIN oficjalnie powstał w 2009 roku. Do tego czasu przez zespół przewinęło się kilku muzyków, aby wreszcie wyklarował się pierwszy stały skład: Ula Filipowicz - wokal, Adam Zgud - gitara, Tomek Zaręba - gitara, Robert Sobański - bas, Paweł Ulatowski - perkusja.
W takim składzie w styczniu 2011 roku SIN wydał pierwsze oficjalne demo z własnym materiałem, stworzonym w sali prób, udostępnionej przez ówczesny Ośrodek Kultury w Oławie (obecnie Centrum Sztuki w Oławie).

W roku 2012 nastąpiły zmiany w brzmieniu SIN - nową wokalistką została Ela Kołodziejczyk, a w czerwcu 2013 roku etat basisty objął Darek „Grizzli” Zieliński.

6 lutego 2015 SIN ogłosił premierę długo przygotowywanej EP'ki, zawierającej pięć nowych autorskich utworów. EP'ka nosi tytuł "Droga". Płyta została wyprodukowana i wydana przez SIN.

Kolejna zmiana: oficjalnie od grudnia 2016 roku miejsce przy mikrofonie zajął Rafał Gębicki.

2019 rok to kolejne zmiany. Dotychczasowy perkusista Paweł Ulatowski, opuszcza szeregi zespołu z przyczyn osobistych, a na jego miejsce w czerwcu wchodzi młody, ale zdolny oleśniczanin - Radek Jaszczyszak. Zespół kończy pracę nad nową płytą. Na początku września ukazuje się nowy krążek zatytułowany "Hard'and'Heay".

2021 rok to kolejne zmiany. Z zespołu odchodzi wokalista Rafał Gębicki, jego miejsce zajmuje Kacper Kasprzak. Zespół jest w trakcie tworzenia materiału na swoją trzecią płytę studyjną.

Aktualny skład zespołu:

Kacper Kasprzak - vocal
Adam Zgud - gitara
Tomek Zaręba - gitara
Dariusz Zieliński - bas
Radek Jaszczyszak - perkusja

Cytując Marka Piekarczyka i TSA:

Ten gitarowy huk, jak ryk wściekłego lwa
to Heavy Metal Rock!
Niczym armatni strzał kiedyś obudzi Cię
wtedy odkryjesz, że...

... odkryjesz, że to właśnie SIN, że twórczość SIN to esencja rock&rolla, gitarowej burzy i perkusyjnego grzmotu, a wszystko to okraszone równie mocnym, ale melodyjnym wokalem.

 

Więcej

Facebook Zespołu SIN

Posłuchaj muzyki SIN na Spotify

do góry