Edyta Szostak-Kirzyc

zdjęcie Artystki

Edyta Szostak-Kirzyc

ukończyła z wyróżnieniem Wychowanie Muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski). Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych w zakresie pedagogiki kształcenia słuchu i audycji muzycznych Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wyróżniona Nagrodą Indywidualną I-go stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Warszawie za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce oraz Odznaką Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczona Brązowym Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Założycielka i dyrygentka Chóru Campanella PSM I st. w Sycowie (1995) oraz Oleśnickiego Chóru Kameralnego Appassionata (2003). Pod jej kierunkiem oba zespoły wielokrotnie były laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych w Polsce i za granicą (m.in. w Belgii, Czechach oraz na  Litwie i Malcie).

Jako dyrygent współpracowała z Operą Wrocławską podczas przygotowań superwidowiska „Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show”, które było jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Na zaproszenie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej koncertowała z chórami na terenie Białorusi i Ukrainy.

Jest dyrektorem artystycznym Oleśnickiego Festiwalu Słowiańskiej Muzyki Sakralnej „Głagolica”. Od 2003 roku jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie.

W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

do góry