Europe Direct Oleśnica

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy wspiera działania w Oleśnicy punktu EUROPE DIRECT Oleśnica. Punkt ma swoją siedzibę w Bramie Wrocławskiej i jest czynny w czwartki w godzinach 10.30-17.30.

logo Europe DirectPunkt EUROPE DIRECT Oleśnica

Punkt EUROPE DIRECT Oleśnica jest członkiem sieci Europe Direct w Polsce, która z kolei jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

Oferta punktu skierowana jest również do szkół: pracownicy robią dla nich prezentacje, prowadzą dyskusje dotyczące UE i dostarczają publikacje o Unii Europejskiej.

Obywatele korzystają z wszystkich usług nieodpłatnie.

Organizacją prowadzącą EUROPE DIRECT Oleśnica jest stowarzyszenie Centrum Edukacji i Badań Społecznych, które działalność rozpoczęło w 2006 roku. Od tej pory zrealizowali wiele projektów finansowanych w ramach m.in. programu Uczenie się przez całe życie (podprogram Leonardo da Vinci oraz Grundtvig) oraz programu Erasmus+ (akcja 2 Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji dorosłych), a także w latach 2013-2021 prowadziliśmy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Wrocław.

Głównym celem stowarzyszenia jest dostarczanie rzetelnych informacji o Unii Europejskiej mieszkańcom województwa dolnośląskiego z wyłączeniem miasta Wrocławia, a także zwiększanie świadomości europejskiej oraz promowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego. Działania realizują nie tylko poprzez udzielanie szeroko pojętej informacji unijnej, ale także w formie lekcji europejskich, szkoleń oraz warsztatów prowadzonych w m.in. szkołach, świetlicach środowiskowych, domach kultury. Dysponują także wieloma publikacjami dotyczącymi Unii Europejskiej w naszej podręcznej biblioteczce.

Europe Direct Oleśnica - strona www

Europe Direct Oleśnica - strona na FB

do góry