Festiwal Cyrkowo-Artystyczny OFCA

Festiwal Cyrkowo-Artystyczny OFCA jest organizowany od 2014 roku i od samego początku Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy jest partnerem wydarzenia i wspiera organizatorów festiwalu - Fundację OFCA.

logo OFCA

Festiwal OFCA

W ramach OFCY, co roku, możecie podziwiać najlepsze przedstawienia żonglerów, akrobatów, iluzjonistów, muzyków, aktorów ulicznych i scenicznych. Nad miastem rozciągają się taśmy dla highlinerów, a ulicami przemykają kolorowi goście i uczestnicy z całego świata.

Najważniejszą częścią festiwalu są spektakle uliczne i sceniczne. Pierwsze dedykowane są szerokiej publiczności i mają charakter familijnej rozrywki. Widzowie często biorą czynny udział w przedstawieniu, mają wpływ na jego przebieg, statystują i wspierają artystę spontanicznym aplauzem. Zamknięte pokazy natomiast to złożone przedstawienia teatralno-cyrkowe, skupione na artystycznym przekazie performera, nierzadko wymagające specjalnej przestrzeni, aby w pełni oddać klimat inscenizacji.

Jednak na niepowtarzalny charakter imprezy składają się także inne elementy. Poza wysokim poziomem programu artystycznego dbamy także o festiwalowy, przyjacielski klimat. Na liście atrakcji znajdziecie więc warsztaty dla dzieci, strefę food trucków z pysznym jedzeniem, czy klub festiwalowy “Bar Żongler” z własnym programem artystycznym.

W wybranym zakątku miasta powstaje także pamiątkowy mural. To artystyczny ślad, jaki zostawia po sobie każda edycja. Do projektu co roku zapraszamy młodych twórców i wspólnie opracowujemy streetartowy symbol festiwalu.

Ważnym punktem na mapie festiwalu jest oczywiście pole namiotowe zlokalizowane u podnóża zamku. Poza infrastrukturą umożliwiającą wygodny nocleg, znajdziecie tam całą masę pozytywnie zakręconych ludzi, artystyczne improwizacje spoza repertuaru, śmiech, muzykę i bliskie sąsiedztwo ofcowego klubu. Festiwalowe życie trwa tu jeszcze bardzo długo po tym, jak milkną oklaski publiczności z wieczornych przedstawień.

do góry