Strona główna/Nasza działalność/Projekty/Aktualne/"Pani, kiedyś to było..."/"Kultura ma miejsce" - kultowe miejsca w Oleśnicy

"Kultura ma miejsce" - kultowe miejsca w Oleśnicy

"Kultura ma miejsce"

Drugi odcinek naszego podcastu „Pani, kiedyś to było…” inauguruje cykl „Kultura ma miejsce”. Chcemy w nim przybliżyć historie kultowych miejsc na kulturalnej mapie Oleśnicy kilkadziesiąt lat temu.

Kino Meteor

Kino Meteor

Pierwszym miejscem, do którego Was „zapraszamy” jest nieistniejące już kino „Meteor”.

Niezwykle popularne miejsce spotkań, swoiste „okno na świat”, w czasach gdy ludzie nie posiadali telewizorów, magnetowidów ani anten satelitarnych.

Naszym przewodnikiem po „Meteorze” jest Pan Ryszard, operator, który pracował w kinie na przełomie lat 50. i 60. Z sentymentem wspomina on pierwszy film, który wyświetlał, tłumy przed kasą biletową czy poranki filmowe z „Myszką Miki” Walta Disneya.

Mamy nadzieję, że historie Pana Ryszarda wywołają u Was wiele wspomnień związanych z „Meteorem” lub będą przyczynkiem do rozmów z rodzicami lub dziadkami na temat życia kulturalnego Oleśnicy w przeszłości.

Okładka odcinka: Edward Niczypor - dawna ul. 1 maja w roku 1977. Zdjęcie pochodzi z Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja

Kino Meteor - wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor 

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kanał Youtube

Transkrypcja podcastu dostępna jest w załączonym poniżej pliku PDF.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki inne
pdf 2020-09-28 Kultura ma miejsce - odcinek 1 - podcast o Kinie Meteor.pdf
ilość pobrań: 62
Kultura ma miejsce - odcinek 1 - podcast o Kinie Meteor.pdf 0,92MB zobacz
do góry