Strona główna/Nasza działalność/Projekty/Aktualne/"Pani, kiedyś to było..."/"Kultura ma miejsce" - kultowe miejsca w Oleśnicy

"Kultura ma miejsce" - kultowe miejsca w Oleśnicy

"Kultura ma miejsce"

W cyklu „Kultura ma miejsce” chcemy przybliżyć historie kultowych miejsc na kulturalnej mapie Oleśnicy kilkadziesiąt lat temu.

Kino Meteor

Kino Meteor

Pierwszym miejscem, do którego Was „zapraszamy” jest nieistniejące już kino „Meteor”.

Niezwykle popularne miejsce spotkań, swoiste „okno na świat”, w czasach gdy ludzie nie posiadali telewizorów, magnetowidów ani anten satelitarnych.

Naszym przewodnikiem po „Meteorze” jest Pan Ryszard, operator, który pracował w kinie na przełomie lat 50. i 60. Z sentymentem wspomina on pierwszy film, który wyświetlał, tłumy przed kasą biletową czy poranki filmowe z „Myszką Miki” Walta Disneya.

Mamy nadzieję, że historie Pana Ryszarda wywołają u Was wiele wspomnień związanych z „Meteorem” lub będą przyczynkiem do rozmów z rodzicami lub dziadkami na temat życia kulturalnego Oleśnicy w przeszłości.

Okładka odcinka: Edward Niczypor - dawna ul. 1 maja w roku 1977. Zdjęcie pochodzi z Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja

Kino Meteor - wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor 

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kanał Youtube

Transkrypcja podcastu dostępna jest w załączonym poniżej pliku PDF.

mokis - zdjęcie

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

Co ludzie zostawiają pod fotelami w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy? Która gwiazda wyjechała z Oleśnicy zaraz po koncercie? Jak przez lata zmieniły się Dni Oleśnicy i Dni Europy?

Na te i wiele więcej pytań odpowiada w naszym podcaście „Pani, kiedyś to było…” Pan Zenon, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Pana Zenka znają chyba wszyscy uczestnicy kultury w naszym mieście.  Z kina, koncertów lub imprez plenerowych... Dlatego tym bardziej zachęcamy do wysłuchania odcinka.

Serdecznie dziękujemy Panu Zenkowi za przyjęcie zaproszenia i udzielenie nam wywiadu. To była duża przyjemność gościć Pana.

MOKiS - wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki inne
pdf 2020-09-28 Kultura ma miejsce - odcinek 1 - podcast o Kinie Meteor.pdf
ilość pobrań: 118
Kultura ma miejsce - odcinek 1 - podcast o Kinie Meteor.pdf 0,92MB zobacz
do góry