"Za czym kolejka ta stoi?"

Za czym kolejka ta stoi?

W cyklu "Za czym kolejka ta stoi?" chcemy przybliżyć historie kultowych miejsc handlowych, które na kulturalnej mapie Oleśnicy istniały kilkadziesiąt lat temu.

Dom Handlowy Centrum i Supersam

Pozwólcie zabrać się w cudowną podróż w przeszłość, gdzie Dom Handlowy Centrum robił wrażenie na wszystkich oleśniczanach (i nie tylko!), w Supersamie pracowało prawie 70 osób, a sklepy miały swoje dekoratornie…

W prawie półgodzinnej rozmowie z cudowną Panią Danutą powrócimy do kultowych sklepów w oleśnickim Rynku - do Domu Handlowego „Centrum” oraz do Supersamu (budynek, gdzie obecnie mieści się m. in. sklep Polesie). Jak wyglądały inwentaryzacje? Rozliczenia? Jakie stoiska mieściły się w Centrum? Po co w sklepie szatnia?

Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszym odcinku podcastu „Pani, kiedyś to było…”, który należy do nowej serii „Za czym kolejka ta stoi?”. Gościem specjalnym odcinka jest Pani Danuta, która z handlem związana jest (najpierw we Wrocławiu, a następnie w Oleśnicy) już 63 lata! Niesamowita energia, pasja do pracy, poczucie humoru oraz szacunek do człowieka i zawodu - to wszystko było zauważalne podczas naszego spotkania.

Pani Danusi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, a Was zachęcamy do wysłuchania odcinka.

podcast insta

Okładka odcinka

Okładka odcinka to zdjęcie J. Jaworskiego udostępnione nam dzięki uprzejmości Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja.

Wysłuchaj podcastu

Serwis Anchor

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify) 

do góry