Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski (1994) ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie fortepianu.

Łukasz Kołakowski - Fotografie pochodzą ze zbiorów Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja - Działu Dokumentów Życia Społecznego - Pracownia Regionalna.

Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w 2017, a następnie studia magisterskie w 2019 roku w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dra Jarosława Tarnawskiego.

Studiował także w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku pod kierunkiem prof. Martina Schmedinga w ramach projektu Erasmus+. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Polsce, Niemczech oraz we Francji, prowadzonych między innymi przez: Martina Schmedinga, Ludgera Lohmanna, Martina Sandera, Matthiasa Meierhofera, Petera van Dijka, Arvida Gasta,  Balazsa Szabo, Petera Planyavskiego, Olivera Penin, Marka Toporowskiego, Krzysztofa Urbaniaka W sierpniu 2015 roku został laureatem II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.

W grudniu 2015 roku zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie. W marcu 2017 zdobył złotą nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Svirél w Nowej Goricy we Słowenii.

W listopadzie 2018 roku otrzymał wyróżnienie na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”. Zakwalifikował się także do drugiego etapu dużych konkursów organowych we Freiburgu (2016) i Paryżu (2017).

do góry