Noc Muzeów 2014

plakat nocy muzeów 2014

Noc Muzeów 2014

Zaproszenie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Reja oraz Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zapraszają na pierwszą Noc Muzeów w Oleśnicy.

W sobotę 17 maja 2014 pomiędzy 18 a 24 poczuj się jak w latach osiemdziesiątych i stań w kolejce do muzeum. Pamiętasz te czasy? Przyjdź i powspominaj. Nie pamiętasz? Przyjdź i dowiedz się jak było.

W programie Nocy Muzeów darmowe zwiedzanie Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią, nocny spacer ulicami miasta z przewodnikiem oraz gra w "Pan tu nie stał!". Gra ta pozwoli uczestnikom przenieść się do PRL-u, którego symbolem stały się nieskończenie długie kolejki do sklepów.

Spacerem w Noc Muzeów rozpoczynamy cykl zwiedzania miasta z przewodnikiem. Lista na sobotnią przechadzkę szlakiem oleśnickich zabytków jest już zamknięta.

Na kolejne wycieczki zapraszamy w terminach:

  • 31 maja (sobota) godzina 11:00
  • 14 czerwca (sobota) godzina 11:00
  • 28 czerwca (sobota) godzina 11:00.

Grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie dwadzieścia osób. Zapraszamy do zapisywania się drogą mailową: muzeum@muzeum.olesnica.pl, telefonicznie: 71 716 52 23 oraz osobiście w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią.

Relacja

17 maja 2014 r. w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią odbyła się Noc Muzeów. Na świecie impreza odbywa się cyklicznie od 1997 roku, a w sobotni wieczór po raz pierwszy do akcji przyłączyło się nasze miasto. Wszyscy chętni pomiędzy godziną 18 a 24 mieli możliwość darmowego zwiedzenia muzeum, zagrania w grę "Pan tu nie stał!", która nawiązuje do lat osiemdziesiątych XX wieku  i nieśmiertelnych kolejek oraz obejrzenia tematycznej wystawy dotyczącej tego okresu. Mimo złej pogody odbył się również nocny spacer szlakiem oleśnickich zabytków. Jego trasa obejmowała zamek, Bazylikę Mniejszą, kościół Zaśnięcia Marii Panny i kościół Zbawiciela, Rynek i przechadzkę wzdłuż murów, pod którymi wiodą korytarze, wykorzystywane przez dawnych obrońców miasta.

Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Oleśnicki Dom Spotkań z Historią odwiedziło kilkaset osób. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotniej Nocy Muzeów i zapraszamy do odwiedzania placówki.

do góry