Noc Muzeów 2019

plakat nocy muzeów 2019

Noc Muzeów 2019

Zaproszenie do udziału w grze

Zapraszamy do udziału w Oleśnickiej Nocnej Grze Miejskiej organizowanej z okazji Nocy Muzeów i pięciolecia ODSzH!

Zapisy trwają do 17 maja 2019 do godziny 23:00, zapisywać można się mailowo graolesnica2019@gmail.com. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 693-854-159.

Oleśnicka Nocna Gra Miejska Retro(in)spekcja ma charakter kryminalny i toczy się w przedwojennej Oleśnicy. Zabawa polega na rozwiązaniu zagadki, której głównymi bohaterami są oleśnicki policjant Hans Müller oraz artystka lokalnego teatru Gertrud Schiltz. Po drodze uczestnicy skupieni w 10-osobowych drużynach muszą wspólnie wykonać szereg zaskakujących zadania, bez których rozwiązanie zagadki jest niemożliwe. Niezbędna jest podstawowa znajomość topografii miasta, realiów życia codziennego i kulturalnego tamtego okresu. Szczegóły dostępne są w REGULAMINIE Gry miejskiej 2019

Gra kierowana jest do osób w różnym wieku. Dawka adrenaliny i dobrej zabawy gwarantowana!

Przewidujemy atrakcyjne nagrody zarówno dla zwycięzców, jak i dla uczestników.

Uczestnictwo w grze jest bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona. Spieszcie się!

Zaproszenie

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy po raz kolejny zaprasza mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w Oleśnickiej Nocy Muzeów.

Imprezą, która stanowi preludium dla Nocy Muzeów jest wernisaż fotografii „Dobre życie” autorstwa Pawła Piotrowskiego. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 maja w Sali Widowiskowej przy ulicy Kochanowskiego 4 o godzinie 18:00.

W sobotę 25 maja Oleśnicki Dom Spotkań z Historią oraz Galerię Brama Wrocławska zwiedzić można bezpłatnie w godzinach 18:00-21:45. W tym samym czasie na terenie miasta odbywać się będzie Oleśnicka Nocna Gra Miejska „Retro(in)spekcja” (na wydarzenie obowiązywały wcześniejsze zapisy!).

Zakończenie gry miejskiej oraz uroczyste podsumowanie 5 lat działalności Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią odbędzie się w Sali widowiskowej BiFK.

Relacja

25 maja był dla Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią dniem szczególnym. Placówka świętowała swój piąty jubileusz i z tej okazji zabrała oleśniczan (i nie tylko!) w podróż w czasie…

W sobotę na oleśnickim Rynku zebrało się 150 osób, które w 15 grupach rywalizowały ze sobą w Oleśnickiej Nocnej Grze Miejskiej „Retro(in)spekcja”. Fabuła gry osadzona była w klimacie przedwojennej Oleśnicy, a uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zagadkę kryminalną i odnaleźć zaginioną artystkę lokalnego teatru Gertrud Schiltz. Wcielili się zatem w postać dzielnego oficera policji Hansa Müllera i ruszyli w miasto. Na licznych punktach musieli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami. Był więc dancing z charlestonem, przesłuchanie w teatrze, podstawy musztry wojskowej, kurs dla sanitariuszy, wernisaż malarek międzywojnia, nauka gry w pokera, rozpoznawanie portretów znanych oleśniczan oraz zadanie filmowe. Wydarzenie zakończyła uroczysta gala, która odbyła się w Sali Widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy, podczas której nagrodzono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Sąsiadów, drugie Krwiożercze mandarynki, a trzecie Pokerzystki. Galę prowadziła koordynatorka Gry Małgorzata Wojtczak. Spotkanie było okazją do podsumowanie pięciu lat działalności Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią.

do góry