Noc Muzeów 2015

plakat nocy muzeów 2015

Noc Muzeów 2015

Konkurs literacki

Oleśnicki Dom Spotkań z Historią ogłasza konkurs literacki na legendę pt. Skarb znaleziony w ogrodzie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać swoje prace do 30 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas tegorocznej Nocy Muzeów, 16 maja 2015 roku.

plakat legenda

Zaproszenie

Noc Muzeów po raz drugi w Oleśnicy. Razem z Młodzieżową Radą Miasta zapraszamy 16 maja.

Tegoroczna Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 18:00 w budynku ODSzH, gdzie odbędzie się promocja książki Pawła Mielejskiego pt. Skarb groszy praskich z Oleśnicy. Wtedy też rozwiązany zostanie konkurs na legendę pt. „Skarb znaleziony w ogrodzie”, w którym udział wzięli uczniowie oleśnickich szkół podstawowych i gimnazjów.

O godzinie 19:00 ODSzH razem z Młodzieżową Radą Miasta oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury zaprasza do zabawy, która rozpocznie się przed budynkiem PCEiK. Tam można będzie odebrać questy, czyli wierszowane scenariusze zwiedzania miasta. Tego dnia otwarte będą niemal wszystkie oleśnickie zabytki. Zwiedzający będą mogli wejść do Wieży Ciśnień, kościołów, Bramy Wrocławskiej i zamku. Zabawa zakończy się o godzinie 22:00 w budynku ODSzH, gdzie najwytrwalszym uczestnikom wręczone zostaną Certyfikaty oraz pamiątki. Dla tych, którzy ścieżkę zwiedzania przejadą na rowerze niespodzianki przygotowali również oleśniccy „Bajkstajlowcy”.

W Noc Muzeów Oleśnicki Dom Spotkań z Historią będzie czynny w godzinach 18:00-24:00 . Przez cały czas trwania imprezy zwiedzający będą mogli za drobną opłatą samodzielnie wybić pamiątkową monetę. Pozostałe zabytki będzie można odwiedzić w godzinach ­­­­19:00-22:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Relacja z wydarzenia

Druga edycja Nocy Muzeów, która odbyła się w sobotni wieczór w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią cieszyła się ogromną popularnością. Ilość zwiedzających mile zaskoczyła organizatorów. O ogromnej frekwencji może świadczyć fakt, że wybiliśmy ponad 200 monet.

O 18:00 w ODSzH Paweł Milejski, autor publikacji Skarb groszy praskich z Oleśnicy, opowiedział o historii znaleziska. Wręczył również nagrody laureatom konkursu Skarb znaleziony w ogrodzie. W kategorii szkół podstawowych nagrody zdobyli: Filip Linkowski, Julia Pacyna i Alicja Skrzypek, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych komisja nagrodziła Hannę Seredyńską, Aleksandrę Poszwę oraz Natalię Michalak.

Dużą popularnością cieszył się również organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta spacer połączony z rozwiązywaniem wierszowanych zagadek o oleśnickich zabytkach. Okazało się, że mieszkańcy doskonale poradzili sobie z pytaniami. Rozdaliśmy ponad 150 certyfikatów i upominków.

Dziękujemy mieszkańcom Oleśnicy za to, że spędzili z nami sobotni wieczór oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację Nocy Muzeów.

do góry