Strona główna/Nasza działalność/Projekty/Archiwalne/Teatr Paradoks - młodzieżowa grupa teatralna

Teatr Paradoks - młodzieżowa grupa teatralna

Jest nam niezmiernie miło podzielić się sukcesem współpracującej z nami młodzieżowej grupy Teatr Paradoks. Spektakl "Otello" dostał się do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Teatrów SKiBOWISKO. Spektakl "Otello" zdobył III miejsce!

dyplom Skibowisko

Informacje o spektaklu

Spektakl powstał w lipcu 2020 r. w ramach warsztatów teatralnych z młodzieżą prowadzonych przez współpracującą z nami instruktorkę Anię Rakowską.

Kanwą spektaklu jest dramat Williama Szekspira "Otello".

Reżyseria: Anna Rakowska

Obsada: Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Bartek Marcinkowski, Kacper Naumiec, Weronika Pierucka, Urszula Rychlak, Zuzanna Zmyślona.

Opis spektaklu

Otello to opowieść wielowymiarowa, na temat której wiele już zostało powiedziane.

To, co nas interesuje w dramacie Szekspira, to proces upadku duszy Otella, próba uchwycenia momentu osłabiania kluczowych wartości i wnikania zła.

Otello - jednostka szlachetna, o wzniosłych ideałach - doświadcza dotkliwie wpływu destrukcyjnych energii - ludzi, intryg, zdarzeń.

Obserwujemy jak ulegają zachwianiu jego myśli, sądy i uczucia, jak przeistacza się na naszych oczach.

Odbywa się metafizyczna walka pomiędzy przeciwstawnymi wartościami, reprezentowanymi przez całą galerię postaci. Otello definiuje się poprzez relację z każdym z nich, staje się wypadkową ich wpływu na swoją osobę.

Obejrzyj spektakl

Spektakl można obejrzeć na naszym kanale YouTube.

do góry